Osudová grafologie

Dnes bych ráda sdílela jeden velmi osobní zážitek s využitím grafologie.

Před lety mě požádal jeden informatik o vypracování grafologického rozboru. Působil jako uzavřený člověk, který je velmi racionální, nemá prakticky žádné emoce, celý den tráví s počítačem a s lidmi nemluví, nekamarádí se. Člověk, který nemá příliš otevřenou mysl a nezajímá se o své okolí. Prostě takový suchar.

Jeho písmo ale ukazovalo něco úplně jiného!

Byl to zajímavý člověk, neuvěřitelně živý s kombinací emocionálního a racionálního přístupu, s rozvinutou intuicí. Rukopis prozradil jeho komplexní charakter, extrovertní vnitřní já spojené s introvertními prvky. Byl to rozhodný, aktivní člověk s vcelku dobrými komunikačními schopnostmi, nesmírně rozvinutou schopností empatie a citlivý vůči potřebám ostatních. Osobnost, která se zajímá o ostatní a je velmi otevřená vůči novým věcem, dokáže nad nimi přemýšlet, dívat se na ně neuvěřitelně kreativně z různých úhlů pohledu a nacházet nové zajímavé způsoby řešení problémů.

A tak jsme si začli o tom rozboru povídat … byl přesně takový, jak se ukázalo v písmu … a tak v těchto dnech slavíme další výročí společného života 

I takové osudy může psát grafologie. 

I po letech vztahu může být grafologie užitečná. Například jako typický extrovert se roztahuju všude možně, zatímco můj introvertní partner potřebuje prostor jen pro sebe a do kterého mu nesmím zasahovat. Když si to neuvědomuji nebo nevím o tom, že můj partner má nějaké vlastnosti, které mohou být v konfliktu s mými, hned je požár na střeše. Proto není od věci čas od času si znovu přečíst svůj (případně partnerův) rozbor písma a uvědomit si, jak nalézt společnou cestu. A to neplatí samozřejmě jen v partnerských vztazích, ale také třeba na pracovišti (a tom zas třeba někdy příště).

A co vy? Nechcete také zjistit jaký je skutečně Váš partner či proč se hádáte pořád kvůli těm stejným věcem?